PROIECTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SEGARCEA
Scoala Gimnazială Segarcea a câștigat zilele aceste un proiect în valoare de 198 900 euro în cadrul Programului Național pentru Reducerea Abandonului Școlar (PNRAS). În cadrul acestui proiect toți elevii din ciclul gimnazial vor beneficia timp de trei ani, în mod gratuit, de activități remediale (meditații) săptămânale la Lb. română și Matematica, de activități de consiliere și orientare, de activități extrașcolare atractive. În zilele în care se desfășoară aceste activități elevii vor primi o masa gratuită. Anual vor beneficia de pachete de rechizite și de excursii. Proiectul prevede și cursuri de formare profesionala pentru cadrele didactice, amenajarea unui laborator de informatica ultramodern, achiziționarea de echipamente care sa sporească eficienta activităților didactice la clasa. Prin proiectul " ȘCOALĂ PENTRU TOTI" Școala Gimnazială Segarcea va deveni o școală eficienta, prietenoasa și sigura pentru toți elevii săi!